منو اصلی
عنوان
 
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
سيستم کارت هوشمند حمل و نقل جاده اي

اجراي سيستم جامع کارت هوشمند سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي

رشد سريع شبكه جهاني اينترنت و تجارت الكترونيكي، نيازمند ابزارهاي جديد جهت ذخيره‌سازي و ارائه اطلاعات و ايجاد امنيت در شبكه است. در اين راستا مي‌توان از كارت‌هاي هوشمند (Smart Cards) به عنوان يكي از ابزار‌هاي پيشرفته جهت تبادل اطلاعات و پول مجازي در شبكه‌هاي كامپيوتري نام برد. استفاده از كارت هاي هوشمند كه داراي Chip الكترونيكي هستند علاوه بر امكان ذخيره و بازيابي سريع اطلاعات با ارزش، امنيت مبادله اطلاعات و تجارت الكترونيكي را نسبت به همتاهاي قبلي خود دوچندان نموده است.
 نظر به ماهيت تخصصي استفاده از Smart Card و نياز به ايجاد شبكه‌هاي امن جهت تبادل اطلاعات، شركت وصال كنترل با وجود تيمهاي تخصصي در زمينه شبكه و ايجاد Database هاي بسيار پرقدرت تحت Web، به عنوان يكي از شركتهاي پيشرو در اين زمينه در صحنه حضور دارد.
 لذا اين شرکت با همکاري شرکت وصال قشم و به عنوان بازوي فني و مهندسي آن، به صورت مشترک عمليات تامين و صدور 000/800 کارت هوشمند به عنوان شناسنامه رانندگان جاده اي و تهيه کليه نرم افزارهاي Application ، Database تحت Oracle ، Web Server و کليه عمليات نصب و راه اندازي سيستم را به انجام رسانده است. همچنين  اين سيستم بگونه اي تحت web  طراحي و پياده سازي شده كه پس از پايان طرح فراخوان، مراكز استانهاي سازمان راهداري، با در نظر گرفتن سطوح امنيتي لازم، امكان ورود و اصلاح اطلاعات مربوط به متقاضيان جديد و قديم را از طريق اينترنت بر روي بانك اطلاعاتي اوراكل مستقر در ستاد داشته باشند تا بدين طريق بتوان كارت هوشمند جديد را در ستاد صادر و براي استان ارسال نمود.